Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odchod ze zaměstnání ze zdravotních důvodů

Autor Zlata Fialová
Předmět Odchod ze zaměstnání ze zdravotních důvodů
Dotaz

Dobrý den pane Krása, mám k Vám prosbu ve formě dotazu. Jsem v inv. důchodu I. stupně zaměstnaná na částečný úvazek jako pracovník v sociálních službách v domově pro seniory na dobu neurčitou. Bohužel se mně stav zhoršil a v dnešní době v sociálních službách je pečovatelek málo a tak s tím bojujeme a do toho období dovolených,tak jsem chtěla jít vstříc (myslela jsem to dobře vůči kolegyním) a v práci jsem nahlásila,že dále po lék. vyšetření tuhle práci nemůžu vykonávat, a že bych se ráda s nimy domluvila na odchodu ze zaměstnání ( s tím,že bych ještě chodila do služeb, než se vrátí kolegyňky z dovolených) . Jinou práci mně nemůžou nabídnout, jelikož pracuji ve zvláštním režimu a tam fyz. zátěž je ve velké míře. Nyní začínám navštěvovat rehabilitace, a budu muset na neschopenku (dlouhodobá neschopnost). V práci chtějí rozvázat pracovní poměr podle paragrafu 52. Mám ale obavy, pokud mám smlouvu na neurčito, aby to nebylo proti mně a další obavy, že bych chtěla nadále pracovat na jiné pozici v soc. službách, kde není taková zátěž, hledat si novou práci,ale pokud by mně doktor napsal do papírů,že tuhle práci nemůžu vykonávat,aby to nebylo brané tak nějak v globálu. Nezlobte se, doufám,že to nepíši moc zkomoleně,ale jsem z toho nešťastná, nevím jak nejlépe to vyřešit. V práci jsem řekla vrchní,že budu nastupovat na neschopenku, a oni že pokud budu na neschopence,že nemůžou za mě vzít jinou pracovní sílu, což si myslím,že to není až tak pravda,ale netuším ( proto se mnou chtějí rozvázat pracovní poměr výpovědí na paragraf 52) . Prosím můžete mně poradit, zda mám souhlasit s jejich dohodou a zda mají nárok za mě přijmout jinou pečovatelku, pokud bych byla na neschopence.  Sama jsem bezradná. Moc děkuji a přeji příjemný den. Zlata Fialová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

myslím, že by bylo nejlépe, kdybyste  rozvázala pracovní poměr podle § 51, to znamená dohodou s tím, že byste měla nárok na minimálně dva měsíce výpovědní lhůty. Pokud je výpověď dána zaměstnavatelem podle písmene d) § 52, zákoníku práce, tak zaměstnavatel s Vámi může z těchto důvodů ukončit pracovní poměr okamžitě, bez výpovědní lhůty. Myslím, že to není dobý model pro Vás. proto Vám doporučuji, abyste se s ním dohodla na výpovědi dohodou s tím, že po ukončení pracovního poměru se musíte ihned přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji