Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odchod z Úřadu práce

Autor Ivana
Předmět Odchod z Úřadu práce
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,mám invalidní důchod I.stupně a jsem dva roky vedena v evidenci na Úřadu práce,stále se mi nedaří sehnat práci vzhledem k mému zdravotnímu stavu.Musím být vedena na Úřadu  práce nebo se mohu nechat z evidence vyřadit.Kdo za mě platí zdravotní a sociální pojištění?

Předem děkuji za Vaši odpověď                         Ivana

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

pokud Vám není ještě 55 let, tak do odpracované doby se počítá pouze 1 rok evidence na ÚP. Zdravotní pojištění za Vás platí stát jako příjemci ID, takže se můžete odhlásit z evidence. Jen upozorňuji, že pokud byste žádala o dávky hmotné nouze, neměla byste na ně nárok, pokud nejste v evidenci jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása