Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

NzP - výplata renty + možné podnikání na ŽL

Autor Jolana
Předmět NzP - výplata renty + možné podnikání na ŽL
Dotaz

Dobrý večer, prosím, dotaz zní...následkem nemoci z povolání mi je vyplácena renta, což je v pořádku, avšak, jaká bude skutečnost nebo co bude mojí povinností v případě, pokud budu při hlavní činnosti na vlastní ŽL  ještě podnikat, jako vedlejší činnost. Avšak zdaleka ani touto vedlejší činností bych nedosahovala náhrady vyplacené renty, proto bych o ni nerada přišla. Je to spíše legalizace koníčku na přilepšení. Děkuji za odpověď.

Jolana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jolano,

jste povinna nahlásit všechny příjmy, podle příjmu Vám je snižována renta. je to jako kdyby jste byla zaměstnaná.

S pozdravem Václav Krása