Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nucená změna zaměstnavatele u invalidního pracujícho

Autor Anna
Předmět nucená změna zaměstnavatele u invalidního pracujícho
Dotaz Dobrý den, obracím se na vás s následujícím dotazem. V lednu letošního roku jsem nastoupila (mám přiznanou invaliditu III.st)na úvazek 0.3 jako pedagogická asistentka do jedné MŠ. (1x týdně na 4-5 hod docházím poskytovat asistenci).Nyní mi vedení oznámilo, že by bylo žádoucí , abych přestala být zaměstnankyní MŠ, ale stala se zaměstnankyní firmy, která zaměstnává pouze ivalidní občany. (Firmu vlastní člověk blízký vedení zmíněné MŠ a firma nemá se školstvím vůbec nic společného) Tato firma má pro občany pracovní zařazení uklízečka nebo administrativní pracovnice. (údajně finance by mi zůstaly stejné, práci bych dál vykonávala ve stejném rozsahu i místě......). Smlouva na DPČ kterou mám uzavřenou s MŠ, zní na pracovní zařazení asistent pedagoga a je platná do 30.6.2017. Má právo mě vedení MŠ k něčemu takovému nutit? Děkuji za odpověď Anna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

radím Vám, abyste na takovouto věc nepřistoupila. To je tzv. agenturní zaměstnávání, které pravděpodobně bude výrazně omezeno, pokud bude projednána novela zákona o zaměstnanosti, která je nyní v Poslanecké sněmovně. A už vůbec nechápu, jak ze školství může někdo s takovým nápadem přijít. Pokud byste za to byla jakkoliv poškozena, nebo byl na Vás vytvářen tlak, tak mi okamžitě napište na v.krasa@nrzp.cz. Mám možnost jak Vám pomoci. Současně byste se měla zajímat o to, zda Vás zaměstnají také po prázdninách nebo zda´s Vámi uzavřou novou smlouvu. Měla byste se pokusit mít normální pracovní smlouvu. 


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji