Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

novy zakon o zamestnavatelich

Autor Vojtech
Předmět novy zakon o zamestnavatelich
Dotaz Dobry den pane Kraso, mel bych na vas ohledne noveho zakona pro zamestnavatele zdravotne postizenych obcanu, ktery ma vstoupit v platnost 1.1. 2009. Nevim presne o jaky zakon jde, jen vim, ze se zamestnavatelum snizuji prispevky na jednotlive pracovniky. Jestli byste byl tak hodny a osvetlil v cem zakon spociva, na jaky pracovni pomery se vztahuje u pracovnika se to vztahuje atd. Mnohokrat dekuji, s pozdravem V.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vojtěchu,

jedná se o zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Zákon od nového roku upravuje příspěvek pro zaměstanvatele zaměstnávající více než 50% osob se zdravotním postižením. Příspěvek je nove stanoven pro všechny kategorie pracovníků na 8.000,-Kč měsíčně přičemž na každé rodné číslo může být vyplacen pouze jeden příspěvek, a to na tu pracovní smlouvu, kterou má zaměstnance uzavřenu jako první. To jsou asi základní změny, které se týkají podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Přeji Vám pěkné vánoční svátky a vše dobré v příštím roce.

S pozdravem.

Václav Krása