Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz na číd a výpověd

Autor Vánová Lenka
Předmět Nový dotaz na číd a výpověd
Dotaz

Dobrý den Pane Krása,
mám ještě jeden dotaz,již jsem se dotazovala na odstupné a výpvěd u čid.
Zašla jsem do zaměstnání,že nastoupím do práce po PN 27.11,a že mi byl přiznán čid,
na personálním mě poslali ke svému závodnímu lékaři,at posoudí můj stav a vyjádří se zda jsem či nejsem schopna u nich na dále pracovat,
mám jistá omezení ,čid jsem dostala na Grawes Besedova choroba,diplopie...dvojité vidění,a moje nápln práce je v automobilce v hale s kategorií rizik 2=3, nepřetržitý provoz,to jen pro informaci.Závodní lékař mi dal lékařský posudek cituji NESCHOPNA,POZBYLA DLOUHODOBĚ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST K VÝKONU PRÁCE.A u toho poučení že se mohu odvolat na posudek....
Na personálním mi řekli,že pro mě jinou práci nemají a že asi od nástupu do práce po PN se mno rozvážou pracovní poměr dohodou dvouměsíční a na odstupné prý nemám nárok a ty dva měsíce než nabyde výpověd platnost,že mě někam dají a něco budu dělat,ale to se dozvím až při nástupu.
Chtěla bych vědět,jestli se mnou jednají fer a jestli na to odstupné mám nárok a co mám dělat v případě,že mi ho nedají.Vy jste mi asi před týdnem odpověděl že bych ho měla dostat a oni takhle se mnou.Nebo se mám jít poradit na úřad práce k právníkovi.Děkuji za odpověd a radu Vánová Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vánová,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

 

 

 

obdržela jsem k zodpovězení váš dotaz, týkající se  nároku na odstupné.Komplikované tím, že pro vás zaměstnavatel nemá  práci náhradní.Pokud  nejde o invaliditu zaviněnou pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, což z vašeho dotazu není patrné, nárok na odstupné není. Odstupné a to ve výši 12-ti násobku průměrného platu náleží jen při těchto dvou jmenovaných skutečností, které invaliditu způsobily.Jde dále i o to, že podle znění zákoníku práce nemusí zaměstnavatel  nabídnout jinou práci, přes to, že sám fakt odchodu do ČID nemusí nutně znamenat ukončení pracovního poměru.

 

Nicméně, nemusíte 2 měsíce pracovat do doby platnosti dohody, jak má na mysli zaměstnavatel, nemusíte  čekat kam vás ke dní nástupu pošle, to není takto bráno v souladu s pracovním zák.,ale můžete podat výpověď dohodou ke dni , následujícím po ukončení pracovní neschopnosti sama. Jelikož 27.11. je pátek, můžete podat výpověď dohodou ke dni 30.11.2009.

 

Tolik zatím v odpověď a jsem s pozdravem.

 

 

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 427

e-mail: poradna@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7