Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana Smolková
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Chtěla bych se zeptat. Jsem invalidní I. st. a mám možnost pracovat v chráněné dílně. Co to prosím  znamená z pohledu zaměstnavatele, kdybych přišla o důchod  ( jsem taky OZZ) z finančního hlediska. Kdybych byla jen OZZ, má na mě zaměstnalatel stejné finanční výhody jako při pobírání ID I. st. Děkuji za odpověď a přeji hezký den . Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smolková,

pokud byste přišla o ID, tak Váš zaměstnavatel by již na Vás nemohl pobírat podporu, neboť institut OZZ již není nově přiznáván. U těch osob, které jsou jako osoby zdravotně znevýhodněné bude tento status platit do konce roku 2014. Po té všechny zanikají.

S pozdravem Václav Krása