Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den, prosím pane Kráso mám dotaz.

Pracuji v chráněné dílně, vzhledem k tomu, že práce prý není pro mého zaměstnavatele výhodná, propustí mě v polovině roku, zajímá mě kolik peněz na mě bere je to dáno pro všechny stejně? Odstupné asi nedostanu když už to vím dopředu, že?

Ještě mě zajímá, mám ID 1.st.(VVV), jelikož s prací je to těžké....již delší dobu přemýšlím, jestli je možné, že by mě zaměstnal manžel, tím by to mohla být chráněná dílna ?(byla bych jediný jeho zaměstnanec). Dostával by na mě nějaké dotace, popřípadě i na nákup vybavení?( šlo by o oblast kosmetičky)...to bych na několik hodin totiž zvládla...chci pracovat, bohužel doba je zlá..Prosím poraťe mi jak by to bylo možné řešit. Přece nezačnu podnikat já, bojím se a věřím , že by mě ID sebrali u této vlády věřím všemu špatnému-bohužel. 

                                        Hezký večer a děkuji za nějaké ty odpovědi Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

Váš zaměstnavatel může brát maximálně 8000,- korun na mzdu a 2000,- korun na režijní náklady. Pokud budete propuštěna ze zaměstnání z důvodů organizačních změn, tak máte právo na odstupné a dále pak máte právo na podporu v nezaměstnanosti pokud se přihlásíte na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, což Vám doporučuji okamžitě po ukončení pracovního poměru. nesmíte zaměstnavateli podepsat dohodu o okunčení pracovního poměru, tím byste o všechny tyto benefity přišla. když budete vedena na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, může Váš manžel požádat na to, že Vás zaměstná o příspěvek na zřízení chráněného pracoviště.

S pozdravem Václav Krása