Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor František
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, dnes 7.6. mi byl přiznán invalidní důchod 1. stupně s platností od 15.5. jestli mám nárok při rozvázání pracovního poměru na odstupné, podpůrčí doba mi končí 12.7.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

nerozumím tomu proč byste chtěl rozvázat pracovní poměr. Při ID I. stupně můžete normálně pracovat dál. Zaměstnavatel by Vám měl nejprve nabídnout jiné zaměstnání, pokud původní nemůžete ze zdravotních důvodů vykonávat. Pokud dáte Vy výpověď, nemáte nárok na odstupné a ani na podporu. Proto by bylo lepší se dohodnout na tom, aby pracovní poměr byl ukončen na základě organizačních změn zaměstnavatele, protože nebyl schopen Vám zajistit přiměřené zaměstbnání. Tím by byly zychovány všechny požitky.

S pozdravem Václav Krása