Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Pavel
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Pobírám inv. důchod II. st. a chtěl bych se zeptat, jestli se mi tato doba započítává do nároku na důchod( platí za mě stát i sociální pojištění). Děkuji. Pavel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

při pobírání ID I. nebo II. stupně je nezbytné, abyste byl v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pokud jdte v této evidenci, je Vám započítáván jeden rok do nároku na důchod, a to v případě, že jste mladší 55 let. Pokud je Vám více než 55 let, budou Vám započítány 3 roky evidence. Zdravotní pojištění platit nemusíte. Plátcem je stát.

S pozdravem Václav Krása