Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Marie
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Ve čtvrtek nastupuji do zaměstnání na část.úvazek.Mám čerstvě přiznaný ID I.stupně, výměr mi zatím nepřišel.Chci se zeptat, jak dlouho od přiznání trvá ,než mi pošlou z Prahy výměr a jestli mám zaměstnavateli hlásit, že mám ID, má z toho on i já nějaké daňové výhody? Nebo je tam i nějaký opačný problém, třeba že by mi nevyplácel mzdu v plné výši oproti zdravému zaměstnanci?

Děkuji za odpověď

 Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

nedokáži odhadnout za jak dlouho Vám přijde výměr o přiznaném ID, zpravidla to bývá do tří měsíců. Zaměstnavateli byste měla nahlásit pobírání ID, protože  může toto uplatnit v daňovém přiznání jako slevu.

S pozdravem

Václav Krása