Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor IVETA
Předmět Nový dotaz
Dotaz Zdravím pane Krása, chtěla bych se zeptat o jaké} Fin. částky se jedná které pobírá zaměstnavatel z úřadu práce na invalidní důchodce které zaměstnává ve své firmě. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

podpora zaměstnavatele, který zaměstnává osoby se zdravotním postižením je různá. Záleží na způsobu zaměstnávání. 

Pokud zaměstnavatel zaměstnává více než 50 % OZP, tak má nárok na příspěvek ve výši 12 800,- korun na každého zaměstnance pobírajícího ID I. - III. stupeň, pokud však zaměstnává pouze jednotlivé OZP, tak příspěvek činí 44 tisíc ročně na takového pracovníka. Zaměstnavatel ještě může obdržet příspěvek na zřízení pracovního místa, a to až ve 12ti násobku průměrné mzdy. Musí však vše řádně doložit, jaké úpravy provedl a jaké byly skutečné náklady.

S pozdravem Václav Krása