Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Radek Teslík
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den. Jsem v plném invalidním důchodu a přitom pracuji na plný úvazek ve fimě ktrá má pro postižené zvlášt podfirmu. Chci se zeptat zda bych měl být nějak zohledněn při plnění pracovních povinností a hlavně při plnění norem. Zatím jsem se setkal jen s nadřazeností a vísměchem ndřízeného. Předem děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Teslíku,

žádná právní úprava nestanoví rozdílný přístup  v  produktivitě práce u osob se zdravotním postižením. Antidiskriminační zákon, ale také Úmluva OSN o právech osob se zdravotním postižením stanoví, že zaměstnavatel nesmí dikriminovat osoby se zdravotním postižením v přístupu k práci a musí vytvořit vhodné podmínky pro jejich pracovní uplatnění. Zvažte, zda některé projevy zaměstnavatele nejsou diskriminačního charakteru.

S pozdravem

Václav Krása