Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana Krokova
Předmět Nový dotaz
Dotaz dobrý den jsem invalidni pro I.st.chci se prosím zeptat když firma zamestnava pouze invalidy jake mame práva a naroky pracujeme na zkr.uvazek ( uklid )5 hod.denne muže nam nařidit praci o vikendu a přesčasy a ruzné akce třeba byt v praci dele atd.....jeste me zajima jakje to u invalidnich s čerpanim dovolene pokud ji nevyčerpame v dany rok. Dostali jsme nařízeni že musime vyčrpat do konce roku ale bohužel to nestihnu jelikož nekdo musi pracovat když ostatni dovolenou čerpaji. Když jsem se dottazovala bylo mi zdeleno ýe jr to nařízeni jednatelky spolecnosti. Děkuji za odpoved Krokova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kroková,

zaměstnávání u zaměstnavatelů zaměstnávající více než 50 % OZP se řídí stejným zákoníkem práce jako v ostatních případech. Tito zaměstnavatelé dostávají poměrně značné finanční prostředky, protože se předpokládá, že většina pracovníků má nižší produktivitu práce. A také se předpokládá, že zpravidla pracují na nižší pracovní úvazek, ale není to povinnost. Záleží vždy na zaměstnavateli a zaměstnanci, jak se dohodnout na rozsahu pracovního úvazku.

Pokud jde o nařízenou práci o víkendu a přesčasy, tak to už je zcela na souhlasu pracovníka a samozřejmě, že když odmítnete ze zdravpotních důvodů, tak zaměstnavatel mVás nemůže nijak šikanovat. Pokud by se tak stalo, doporučuji Vám, abyste se obrátila buď na Úřad práce nebo Inspektorát práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.