Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor ivet
Předmět Nový dotaz
Dotaz DOBRÝ DEN CHCI ZEPTAT MAM ID 1 STUPNE JSEM NA UP POCITASE DO STAROBNIHO DUCHODU ??A JESTE CHCI ZEPTAT MUSIM SI PLATIT SOCIALNÍ CI ZDRAVOTNÍ POJISTENI ??DÍKY

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

příjemci ID I. stupně je započítáván 1 rok evidence na ÚP, jako náhradní doba pro starobní důchod a po dobu jednoho roku jste tudíž sociálně pojištěna. POkud budete v evidenci ÚP déle, tak jako příjemce ID I. stupně jste zdravotně pojištěna, ale po roce si musíte platit minimální důchodové pojištění, jinak Vám doba nebude započítána do náhradní doby nároku na starobní důchod. Pokud je Vám více jak 55 let, tak se doba započítávání prodlužuje na 3 roky. To znamená, že až púo třech letech byste si musela platit minimální sociální pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.