Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor kveta adamkova
Předmět Nový dotaz
Dotaz DOBRÝ DEN.JSEM PO 4 PORICÍCH PÁTEŘE,POSLEDNÍ PŘED ROKM.MÁM 2STUPEŇ INVAL.MUJ NADŘÍZENÝ MĚ DAL JAKO VRÁTNOU NA 12HOD.JEN NA RÁNO ASI TAK 3KRÁT TÝDNĚ.ALE UŽ TO PŘESTÁVÁM ZVLÁDAT SKRZE BOLESTI.DŘÍVE JSEM DĚLALA V PRÁDELNĚ/JE TO MALÁ PRÁDELKA¨/DOKTOR MĚ DOPORUČIL JIT ZPĚT ALE NADŘÍZENEJ NĚ ZDĚLIL,ŽE AT TO NEHRAJI A ZUSTANU NA VRÁTNICY.MUŽU SE NĚJAK BRÁNIT

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Adamková,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na pracoviště Inspekce práce, které má pracoviště v každém okresním městě. Zaměstnavatel má za povinnost přihlížet ke zdravotnímu stavu zaměstnanců a přizpůsobit jim pracovní podmínky. Musím Vás však upozornit, že vzniká určité nebezpečí, že zaměstnavatel prohlásí, že nemá pro Vás jinou pracovní pozici, a potom by Vás mohl propustit ze zdravotních důvodů. Doporučuji Vám, abyste svojí situaci konzultovala také s pracovníkem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením na Krajském pracovišti ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.