Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Karel
Předmět Nový dotaz
Dotaz Obracím se vás s následujícím dotazem. Mám (již 3roky) přiznánu invaliditu III.st.( nesmím vykonávat soustavnou prac činnost ani za mimořádných podmínek) Vzhledem k tomu , že manželka je v současné době na MD a peníze jsou potřeba ve zvýšené míře, rozhodl jsem se přijmout místo asistenta ve školství.(rozsah prac doby. je 6 hod v týdnu) jelikož u asistentů je ve zmíněné škole jiný rozsah hodin na plný úvazek (než v jiných profesích) smlouvu mám na úvazek 0,3. Za pár měsíců mě čeká přezkoumání zdrav,stavu u LPK. Když popravdě vyplním Pracovní dotazník, obávám se, (v případě, že k posouzení dojde bez předvolání -tj. pouze z dokumentce), že posudkový lékař se podívá na úvazek 0.3 a tj.( v jiné profesi než ve školství)je při zníněném úvazku jiný počet odpracovaných hodin než mnou dohodnutých 6hod. Vím, že k velikosti úvazku se zde vyplńuje i rozsah odpracovaných hodin , ale nebudu li osobně pozván před LPK, může to být bráno jako mnou napsaná administrativní chyba v počtu hodin a výsledkem by pak mohlo být minimálně snížení st. invalidity příp. bych mohl (kvůli ,, několika stokorunám")být shledán zcela zdravým? Jakou máte s prací v takovém případě zkušenost?

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Karle,

doporučuji Vám, abyste napsal, že pracujete 6 hodin týdně, což není mnoho a odpovídá to úvazku asi 0,15. Takto byste to měl napsat.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.