Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Věra Stropnická
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý večer pane Kráso, Obracím se na Vás s dotazem. Jsem v plném invalidním důchodu - III.stupeň.Nemohu tedy vůbec pracovat. Rozhoduji se, zda mám požádat o změnu na invalidní důchod III.stupně s možností pracovat za zcela mimořádných podmínek. Například moje práce musí být stále kontrolována - jsem nesoustředěná - mám rozroušenou sklerózu. Děkuji za Vaši odpověď ráda přispěji na Vaše konto - i pravidelně. Věra Stropnická

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stopnická,

především není pravda, že při pobírání ID III. stupně nemůžete pracovat. Vždy doporučuji, že lidé ve III. stupni ID by mohli pracovat přibližně 3 hodiny denně. Samozřejmě, že je možné požádat o změnu klasifikace ID tak, aby bylo v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek. Nejsem si však jistý, zda ve Vašem případě tomu OSSZ vyhoví. problém spatřuji v tom, že Vaše nemoc je progresivní. Není to ustálený zdravotní stav, například po nějakém úraze a podobně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji