Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor MARCELA
Předmět Nový dotaz
Dotaz

DOBRÝ DEN JSEM PO RAKOVINĚ JSM NA NEMOCENSKE S OSSZ MI BYLO DORUČENO ŽE MAM III.STUPNĚ INVALITYDU.JSEM ZAMĚSTNANÁ NA DOBU NEURČITOU MUŽOU MĚ PROPUSTIT ZE ZAMĚSTNÁNÍ PRO MOJI NEMOC ?MUŽOU MĚ ZAMĚSTNAT NA NĚJAKÝ KRATKÝ UVAZEK NEBO MĚ PROPUSTI S ODSTUPNÝM DĚKUJI

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

skutečnost, že Vám byl přiznán III. stupeň ID ještě neznamená, že musíte opustit zaměstnání. Bylo by žádoucí, aby Váš pracovní úvazek byl snížen. Pokud by Vám zaměstnavatel nechtěl vyhovět, tak jej můžete upozornit, že zákoník práce stanoví, že zaměstnavatel má přizpůsobit pracovní dobzu a pracoviště OZP. Pokud však nebudete moci vykonávat práci, kterou jste dosud vykonávala, tak zaměstnavatel Vám může nabídnout jinou pracovní pozici. Pokud ji však nemá, tak Vás může ze zdraviotních důvodů propustit, a to bez odstupného. Nejlépe by bylo se zaměstnavatelem nějak dohodnout.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji