Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Mirka
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Zaměstnávám paní, u které bude v tomto měsíci rozhodnuto, zda ji bude přiznán PID nebo ČID. Bude dále u mě pracovat. Je třeba rozvázat prac. poměr a mít nějakou přetržku nebo ne?

Odpověd na dotaz:

Vážená pNÍ Mirko,

vše záleží na tom jaký druh ID bude Vaší zaměstnankyni přiznán. Pokud to bude ČID tak není žádný problém a paní může u Vás pracovat dále. Pokud to bude PID tak je důležité zda je důchod vyměřen pro trvalé zhoršené životní a pracovní podmínky (potom může pracovat). Pokud bude PID vyměřen pro pokles pracovních schopností, tak zaměstnání je problematické.

S pozdravem Václav Krása