Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobry den.Jmenuji se Jana Kholova a jsem invalidni.Nebudu zde rozebirat me zdravotni problemy.Pisi jmenem 120 zamestnancu,invalidu.Pracujeme v Hranicich v Kroku.Je zde neco jako chranena dilna.V objektu byvale skolky.Jedna dilna je ve sklepnich prostorach,kde krome satny a wc nemame zadnou mistnost kde se muzeme v klidu najist,-jime primo mezy hromadami dratu,prachu a zeleza.Na pracovnim stole.A sprchu na umyti,tak to tu ani nevime co to je.Neni tady vubec zadna.Na 120 lidi.Sam jiste vite,ze postizeny clovek chodi na ruzne prohlidky,rehabylitace atd.Potrebuje se oplachnout od spiny,prachu,splachnout ze sebe pot.Pracujeme na dilne,kde recyklujeme kovy.Presneji receno,rozebirame stare pracky,televize,pocitace atd.Prasne prostredi a zaroven i nebezpecne.Tudis se chceme po skonceni prace osprchovat.Jsme spinavy,propoceni.Jedinou moznost mame si pouze umyt ruce.Co ted?Ze spiny prevlect do cisteho obleceni?Jet pak po praci v takovem stavu hodinu autobusem domu -jelikoz jsme zde od Kojetina,Lipnika nad Becvou,ci byvaleho Vojenskeho prostoru Libava.Vsichni prevazne dojizdime v prumeru do prace 16-29km.Nekteri jdeme v prubehu smeny na objednane vysetrni k lekari.Tohle uz je trosku moc nezda se Vam.Nedostavame zadne pracovni a ani ochranne pomucky.Vse si sami kupujeme ze sveho.Rukavice,kleste,sroubovaky i obuv a obleceni.Nemame jako invalide pracujici na zkr.uvazek pry narok.Nase hodinova sazba cini od letosniho ledna 55,-na hodinu.Jeste pred 3 roky az do letosniho ledna jsme pracovali za 52,50-.Praci mame normovanou jako zdravi lide,a jeste je nam vycitano ze hodne chodime k lekari-mame mnoho propustek.At si domlouvame vysetreni po pracovni dobe.Chceme jen vedet jaka mame jako pracujici invalide prava.Kolik by mela cinit min.mzda pri uvazku 6 hodin denne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kholová,

domnívám se, že pracovní podmínky, tak jak je popisujete, skutečně neodpovídají standardním podmínkám a měli byste se proti tomu, jako zaměstnanci, ozvat. Nejlépe bude, když podáte stížnost na inspekci práce, která má pracoviště v každém okresním městě. Pokud jde o minimální mzdu, tak hodinová sazba je v souladu se zákonem, protože činí 55,1 Kč. Tudíž Vaše stížnost musí směřovat k pracovním podmínkám.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji