Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jiřina
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mohl by jste mi odpovědět na dotaz? Pracuji v chráněné dílně , kde děláme na úkol. Jsou to montáže malých věcí za halířové částky. Neustále jsme kárání, že neplníme normy...a že na nás musí doplácet. Vyděláme si tak 4000 kč a oni nám musí doplatit do minimálky a proto se chci zeptat. Zaměstnavatel na mě dostane od státu 75% té min. mzdy nebo z 4000kč a kolik dostávají na režijích. Jsme všichni zdravotně postižení, tak přece musí počítat s tím, že nepracujeme na 100%. Děkuji za odpověď a objasnění. Jiřina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP obdrží od ÚP 75 % vyplacené mzdy. Maximálně však 8800,- Kč. Dále může uplatnit na ÚP zvýšené náklady na zaměstnávání OZP a asistenty pro OZP až do výše 2700,- Kč měsíčně.

Pokud si vyděláte 4000,- Kč, tak nepochybně je pro zaměstnavatele Vaše práce rentabilní, v případě, že Vám vyplácí pouze minimální mzdu, která činí 9300,- Kč měsíčně. S tím, že nepracujete na 100 % se samozřejmě počítá, proto jsou k dispozici uvedené příspěvky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji