Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jarka
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, mám na vás dotaz, můžou mi sebrat IDst za to že pracuji na 7.5 hod v chraněné dílně? A nebo že musím absolvovat hospitalizaci v Jičíně na psychiatrii?  Mám operovaný obě ramena v r 2009. prosinec2015 loket pro poškozený nerv. Dále mám chron.VAS CP brní mě prsty. Artroza 2 st v kotnícich a zápěstí. Trpím bolestma podle změny počasí. Můj zdravotní stav není lepší naopak mám problémy se sedavou prací. Pracovat musím, jelikož mám ještě 3 roky do Starobního důchodu a 6000 na obživu nestačí a mám ještě dceru co studuje na SŠ. Navíc zaměstnavatel za mě platí soc.a zdrav. pojištění které při ČID stát neplatí. Pokud mě seberou ID tak mě již nikde nezaměstnají jelikož jsem stará a nemohu pracovat na plný výkon. Poraďte mi prosím co s tím. Hospitalizace na psych. je pro mě stresující a doloučení od rodiny je pro mě vězení.  Prosím o radu děkuji Jarka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

pokud máte ID I. či II. stupně, tak skutečnost, že pracujete 7,5 hodiny v chráněné dílně by neměla být důvodem k odebrání důchodu. Bohužel posudkoví lékaři někdy rozhodují podivným způsobem. Pokud jste nebyla pozvána na posudkovou komisi, tak se podle mého názoru nemáte čeho bát. Pokud jste však již byla pozvána a došlo by náhodou k odejmutí ID, tak se musíte bránit. Prvním stupněm obrany je, že podáte námitku proti rozhodnutí posudkového lékaře, a to prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Námitku musíéte poslat do 30 dnů od doručení rozhodnutí o odebrání ID. Pokud byste neuspěla s námitkou, tak máte ještě možnost podat správní žalobu ke krajskému soudu. Bohužel, jinou radu pro Vás nemám.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji