Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Katarína Čáhová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat, onemocněla jsem a doktor mi nabídl neschopenku, ale jsem nezaměstnaná a evidovaná na úřadu práce, jemožné si vzít neschopenku, když jsem evidovaná na ÚP? je to pro mně výhodné nebo je to zbytečné si brát neschopenku? s pozdravem Čáhová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Čáhová,

pokud nejste v evidenci ÚP déle jak rok, tak je pro Vás výhodné být v pracovní neschopnosti, protože se Vám prodlouží doba evidence na ÚP, jako uchazečky o zaměstnání, která je započítavaná jako doba odpracovaná pro nárok na starobní důchod.

Pokud je Vám více jak 55 let, tak se do odpracované doby počítají 3 roky evidence na ÚP jako uchazeče o zaměstnání, jinak je to pouze jeden rok.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji