Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor
Předmět Nový dotaz
Dotaz Obracím se na vás s dotazem , který se týká diskriminace z důvodů invalidity. Již několik let pobírám invalidní důchod I.st. při které pracuji na na pracovní úvazek 0,75 (jednosměnný provoz ). z vlastní iniciativy jsem začala kombinovanou formou studovat VŠ (přímo obor ve kterém pracuji)Jednalo se konkrétně o 2 pátky v měsíci kdy se konaly přednášky.Požádela jsem svého zaměstnavatele o uzavření Kvalifikační dohody. Bylo mi však sděleno , že vzhledem k mé invaliditě a zkrácenému úvazku nemá zaměstnavatel zájem se mnou tuto dohodu (a tím uvolńování a proplácení studia) uzavřít. Ve stejném čase kolegyně (pracující v 12 hod směnách nepřetržitého provozu)která není invalidní, začala studovat SŠ (jednalo se o studium pouze příbuzného oboru s přítomností ve škole 3x týdně od 12:OOhod)a ta byla uvolňována dle svých studijních potřeb a veškerá nepřítomnost jí byla proplácena jako když by pracovala.Já jsem po třech letech studium úspěšně dokončila, zmíněná kolegyně po roce studia zanechala. (zjevně nic zaměstnaveli nehradila jako náhradu vznikající z nedodržení Kvalifikační dohody). Zajímalo by mě zda se takový případ dá posoudit jako diskriminace zaměstnance (zde z důvodů invalidity)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

asi by se dala tato věc posoudit jako diskriminace z důvodu zdravotního postižení, ale je v  tom jeden háček. Zaměstnavatel může prohlásit, že k Vaší práci nebylo potřeba vysokoškolské vzdělání a proto Vám neposkytl potřebnou podporu, jako v úpřípadě, který uvádíte. Bylo by to velmi obtížné prokázat, že zaměstnavatel postupoval diskriminačně vůči Vám, protože to dokazování by bylo na Vás a ne na něm. Musíte sama zvážit, jak postupovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji