Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor EVA VESELÁ
Předmět Nový dotaz
Dotaz Prosím chtěla jsem se ještě zeptat,jsem na úřadu práce delší dobu chybí mi asi jeden rok do opracování abych měla 35let až půjdu do důchodu.Je nutno pracovat 35 let abych pobírala důchod ,je možné to doplatit ,počítají se preníze na důchod ,které dostávám jako nemoc z povolání a pokud možno kolik procent z částky té renty.Děkuji moc za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veslá,

doba pracovní neschopnosti se počítá jako doba odpracovaná, ale výše nemocenské se nezapočítává do příjmu. To však nevadí, protože pro výpočet SD se vychází z příjmů za celou dobu ekonomické aktivity. Pokud by Vám chyběla nějaká doba pojištění, je možné jí doplatit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.