Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Marie
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Václave, mám na vás jednoduchý dotaz. Mám částečný ID a pracuju na dvě směny. Od 6 -14 ranní a 14-22 odpolední. Zaměstnavatel  tvrdí, že máme zkrácenou pracovní dobu. 7,5 hod.  Má pravdu? Děláme 8 hod, půl hodina je přestávka kterou nám neplatí.

A ještě by nás v práci zajímalo kolik bere majitel chráněného místa  dotaci od státu na osoby s ID.Slyšela jsem, že od státu dostane 8000.-na osobu a 20% má doplatit majitel chráněné firmy k platu ID. Tak bychom měli mít 10 000.-hrubého? Jak je to správně? Stále se v práci dohadujem a každý tvrdí něco jiného.Nikdo není schopen nám to říct jak to je. Pracujeme bohužel za minimální mzdu a ještě nám opět zvedly normy o 40-60kusů navíc. Dělají s námi i zdraví lidé a mi musíme pracovat jako oni, jinak nemáme ani 500 kč prémie k platu a jdeme domů se základem.Proč musíme dělat stejné normy jako zdraví lidé a mít jen 8000.-min. plat? Kdy to vláda srovná všem stejně? Nebo snad nejsme lidi ale nějaký opice? Jsme neustále diskriminováni a zneužíváni, je to ponižující, že 4 roky před starobním důchodem musím pracovat jak otrok. Já jsem byla 12let ve fabrice, kde jsem si zničila zdraví a ještě mě 4 roky před penzí vykopli. Nezbývalo mi než jít pracovat za minimum do chráněné dílny, protože mě jinde ani nevezmou. Jsem otravný hmyz   na odstřel. Tím se ale naši mocipáni nezabývají,je zajímá jen vlastní koryto. Děkuji za odpověď a hezký den   Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

pokud jste v práci 8 hodin a skutečně máte 30 minut přestávku, tak Váš zaměstnavatel postupuje správně a Vaše pracovní doba je 7,5 hodiny.

Pokud jde o příspěvek zaměstnavateli zaměstnávajícímu více jak 50 % OZP, tak je to skutečně tak, že zaměstnavatel může dostat maximálně 8000,- Kč jako příspěvek na mzdy. Tento příspěvek se odvýjí od výše hrubé mzdy. To znamená, že příspěvek 8000,- Kč by měl odpovídat hrubé mzdě asi 10500,- Kč, a to včetně odvodů i zaměstnavatele. Takže pokud je náklad zaměstnavatele na mzdu v této výši, tak pak skutečně zaměstnavatel postupuje dobře.

Pokud jde o minimální mzdu, to není tolik věc zaměstnavatele jako Nařízení vlády, které stanoví, že minimální mzda u příjemců ID může být nižší. NRZP ČR proti tomu dlouhodobě bojuje, protože se jedná o diskriminaci. Nyní se zdá, že by to od příštího roku mělo být změněno a minimální mzda by do dvou let měla být stejná u všech pracovníků.

Pokud však děláte na pracovišti a plníte všechny normy jako pracovník, který nepobírá ID, měli byste pobírat stejnou mzdu. Rozdílná mzda je jasnou diskriminací a doporučuji Vám podat stížnost na Inspektorát práce, který je v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.