Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Miloslav Hušek
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Mám ID.3 STUPNĚ. A bylo mě přiznáno ZTP.2 strupně.Tak se chci zeptat zda si mužu hledat také nějakou práci přiměřenou k mé nemoci i když mám ID. a ZTP. Děkuji za odpovězeni Hušek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hušku,

průkaz ZTP nemá žádný vliv na zaměstnání. Pokud pobíráte ID III. stupně a nemáte v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak doporučuji, abyste pracoval maximálně 3 hodiny denně, jinak Vám hrozí snížení či ztráta ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.