Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Radmila Majková
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den,od roku 2010 mám uznanou nemoc z povolání-alergie na chemikálie,v zaměstnání mě přeřadili na jinou ale méně placenou práci-doplácí mne pojištovna.Od října 2014 mám inv.důchod 1.stupně-nemoc páteře.Závodní lékař naznal,že nejsem schopna vykonávat žádnou práci,tudíž mě zaměstnavatel dal výpověd k 31.12.2014.Vzhledem k tomu,.že mi pojištovna doplácela do výše předchozího platu před vznikem nemoci z povolání chtěla vyjádření závodního lékaře zda mne nově vzniklé onemocnění vyřazuje z původní profese před vznikem nemoci z povolání.Jenomže mi závodní lékař odmítl toto potvrzení dát,tak pojištovna zadala nezávislému soudnímu znalci tuto situaci posoudit.Dnes 4.12.2014 mi přišlo od pojištovny vyrozumění,že od mi od 1.11.2014 zaniká nárok na náhradu za ztrátu výdělku.Je toto rozhodnutí správné,mám nějakou možnost odvolání? Děkuji za odpověd Majková Radmila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majková,

domnívám se, že v tomto případě máte jedinou možnost, a to bránit se soudně. Vaše nemoc z povoláníá trvá, ale přidala se i jiná nemoc, na kterou jste obdržela invalidní důchod. Správný postup dle mého názoru je takový, že pojišťovna by Vám měla nadále vyplácet náhradu mzdy s tím, že pokud nebudete pracovat, tak Vám tato náhrada bude snížena o výši ID a také o výši minimální mzdy, což vyplývá z rozhodnutí Nejvyššího soudu, který rozhodl o tom, že občan nenajde jiné zaměstnání na trhu práce.

S pozdravem Václav Krása