Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Minimalni mzda dneska schvalena...
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobry den, chci se optat, dneska byla schvalena vladou min. mzda ve vysi 9200 Kč. Chci se optat, zda se povedlo dohodnout kompromis, ze aspon ti, co maji smlouvy od 1.1.2014 budou mit zvysenou miín. mzdu a ne jen naprosto diskriminacnich 8000, coz je opravdu ostuda. Velice dekuji, nikde v tisku jsem nic o tom nenasel. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

bohužel vláda ponechala u příjemců ID minimální mzdu ve výši 8000,- Kč. I když NRZP ČR bojovala do konce. Dle informací, které mám, vláda omezila toto diskriminační opatření datem 30. 6. 2015. Do té doby by měly být provedeny zásadní systémové změny.

S pozdravem Václav Krása