Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Miroslav
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den! Chtěl bych Vás poprosit pane Kráso o názor na Vaší odpovědˇ panu Bouškovi - (Vážený pane Bouško, k invalidnímu důchodu si můžete přivydělat pokud máte příznaný invalidní důchod podle písmene "b". Pokud Vám byl invalidní důchod přiznán podle písmene "a", tak je výdělečná činnost velmi omezená. Podle kterého písmene Vám byl důchod přiznán najdete na rozhodnutí ČSSZ o přiznání důchodu),  a vyjádření k JUDr. Pelikánové vedoucí metodického odd. úseku soc. pojištění ČSSZ. - ...že se poživatel PID, ať již mu byl důchod přiznán podle zákona č. 155/1995 Sb., 39, písm. a) nebo b), nemusí obávat nastoupit do jakéhokoliv zaměstnání a jeho výdělek není limitován žádným stropem. O důchod ho může připravit pouze "významné zlepšení zdr. stavu" , což jistě není možnost, proti níž byste něco namítali. Důležité je, aby vám váš lékař mohl potvrdit, že práce v rozsahu, v jakém ji vykonáváte, nepoškozuje váš zdravotní stav a zvládáte ji.    Děkuji Vám za odpověď!          Miroslav.

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miroslave,

vyjádření paní JUDr.. Pelikánové lze považovat za správné v případě částečného invalidního důchodu. Pokud jde o plný invalidní důchod, je situace jiná. Bez problémů lze pracovat pouze u písmene "b". U písmene "a" je riskantní trvalé zaměstnání. Na svém názoru trvám.

S pozdravem Václav Krása