Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,

zvažuji možnost přivýdělku k PID III. stupně, jsem však neschopen pracovat ani za mimoř. podmínek. Mohu se s tímto typem důchodu obrátit na úřad práce jako uchazeč o zaměstnání a hledat si přes ÚP nějaké vhodné na třetinu úvazku? Je pravdou, že mě tam nezaevidují jako uchazeče, ale pouze jako zájemce - jaký je v tom rozdíl, jako zájemce o zaměstnání jsem při hledání zaměstnání předem znevýhodněn, než kdyby mě registrovali jako uchazeče?

PID je III. stupně dle paragrafu 39 odst.2. písmena c) zákona 155/1995 Sb., není schopen výdělečné činnosti za mimořádných podmínek.

Šimeček.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šimečku,

podle zákona je skutečně možné, aby příjemce ID III. stupně byl evidován pouze jako zájemce o zaměstnání a nikoliv jako uchazeč o zaměstnání. Je to nižší statut téhož, ovšem s nižším servisem. Vzhledem k tomu, že ÚP však v zásadě dnes nemají žádný servis pro lidi v evidenci nezaměstnaných, tak je v zásadě jedno zda jste zájemcem či uchazečem. Vždy doporučuji u příjemců ID III. stupně pracovní angažovanost max. 3 hodiny denně, tak aby nebyl ohrožen jejich ID.

S pozdravem Václav Krása