Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana Ulrichová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, chtěla bych se zeptat ohledně zvýšení minimální mzdy. Pracuji v chráněné dílně a tam nám řekli, že zvýšení min. mzdy se týká jen lidí, kteří neberou inv. důchod. Jak je to ? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

je tomu skutečně tak, že Vláda schválila zvýšení minimální mzdy, mimo příjemce ID. Včera jsem o tom jednal s panem ministrem F. Koníčkem. Souhlasil s tím, že se jedná o nerovný přístup, a že při jednání bylo jasně řečeno, že toto opatření bude pouze krátkodobé, na rok 2014. Je to kvůli překlenutí období, kdy by měla být nově formulována podpora zaměstnávání OZP.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.