Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor wily
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobry den pane Kraso,potrebuju poradit.Mam 1.stupen invalidni duchod a muzu vydelavat neomezene?Predtim mel jsem prukaz Ztp, v unoru propadl a ted v dubnu jsem dostal ztp/p.Nevim proc mam pruvodce?Jsem uplne neslysici-hluchota.To je vporadku????,Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wili,

při pobírání ID I. stupně nemáte žádné omezení ve výdělečné činnosti. Pouze se předpokládá, že vykonáváte lehčí práci. Pokud jde o průkaz ZTP, tak u neslyšících se zpravidla přiznává průkaz ZTP. Pökud Vám však byl přiznán průkaz ZTP/P, tak se nic neděje, k ničemu Vás to nezavazuje.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.