Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

novela zákona

Autor Milan Koštial
Předmět novela zákona
Dotaz Dobrý večer pane Kráso,prosím o radu,jsem tělesně postižený ve třetím stupni.Byla mi nabídnuta práce,ale prý od nového roku nelze zaměstnat člověka který není vedený v evidenci úřadu práce.Tam mě nechtějí zaregistrovat právě kvůli stupni mé invalidity.Výše mého důchodu je pouhých sedm tisíc,rád bych si přivydělal.Prosím o odpověď.Děkuji Koštial.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koštiale,

to tak vůbec není, jak píšete. Samozřejmě, že je možné zaměstnat osobu, která je příjemcem ID III. stupně i bez toho, aniž by byla v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Sám píšete, že Vás stejně ÚP nezaeviduje, což je pravda. Nevidím důvod, proč by Vás zaměstnavatel nemohl zaměstnat. Upozorňuji Vás však, že v případě pobírání ID III. stupně, pokud nemáte uvedeno v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, vždy doporučuji, abyste pracoval maximálně 3 hodiny denně. Sleduje se počet hodin, nikoliv výdělek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji