Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

normy

Autor marie
Předmět normy
Dotaz

Dobrý den, pracuji v  tzv. chráněné dílně. Jak je možné, že máme normy, které nám neustále zvedají tak, že není možné je splnit a stále řvou jak děláme málo, že si nevyděláme na slanou vodu.

Jak může zaměstnavatel vyžadovat takový  tlak na nemocné lidi? Já mám tři operace na rukách a nejsem schopna již pracovat  jako dřív , proto jsem šla dělat za minimální mzdu do chráněnky. Norma která je 400ks se klidně od 1.4. zvedne na 600ks. Je to normální jen tak přidat 200ks? 

Jsme nemocný otroci ze kterých je potřeba ještě než chcípnou sedrat kůži, Hnus. Stát ještě toto podporuje. Kdyby ty dotace co vyplácí těmto otrokářům dal nemocným lidem aby měli plný důchod a mohli  pracovat mladý, který jsou vedený na pracáku, tak by stát ještě ušetřil. Tyto chráněný dílny rostou jak houby po dešti, on je to skvělý kšeft, dřít nemocný lidi a stát jim to ještě dotuje.

A jěště by mě zajímalo, pokud půjdu na propustku k lékaři, na jakou dobu mám nárok na proplacení a pokud jedu 50 km daleko zda je celý den. Děkuji  Marie

Možná, že by měla přijít kontrola na slavnou firmu, ale ty se vždy ohlásí předem a oni veškeré tabulky s normami schovají, takže kontrola nezjistí NIC.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

nejprve k Vašemu dotazu o propustce.Pokuid musíte jet za lékařem mimo své bydliště, tak samozřejmě, že máte nárok na volno po celou pracovní dobu. Pokud jde o problémy na Vašem pracovišti, doporučuji se obrátit na inspekci práce a podat stížnost na pracovní podmínky, které u Vás panují. Bylo by dobré, kdyby Vás bylo víc. Samozřejm ě, že zaměstnavatel musí přihlédnout ke zdravotnímu stavu pracovníků a není možné, aby Vás takto přetěžoval. Pokud by obtíže přetrvávaly, můžeme podat inspekci i NRZP ČR s tím, že potom bych potřeboval podrobné údaje o formě a podobně. Tyto údaje mi případně sdělte na adresu v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji