Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nizke vydelky

Autor bohuslav
Předmět nizke vydelky
Dotaz

Dobry den!,chtel bych se zeptat jak je mozne,ze praci pro chranenou dilny tak spatne plati ,jde o plat cca 20-30kc za hodinu,neni v tom nejaky podvod??proc je to takto nizke,kdyz si spocitam cenu za cestu a jidlo tak bych to z PIDu jeste jeste zasponzoroval a dosti si takrikajic platil dooplacel praci z duchodu...

Tuhle divnou vec mnoohdy drinu[praci na na zahrade] za takovychhto podminek dosti bizarrni divny....prijde mi to jako vysmech kdyz lidi z  branze z meho okoli berou za hodinu vice nez 200kc..

nakonec je treba pripome nnout ze PID obcane zamestnanim riskuji svuj plny ID.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bohuslave,

souhlasím s Vámi, že situace v některých chráněných dílnách je velmi zvláštní. nebere se v úvahu vůbec výkonnost některých pracovníků. Všichni jsou placeni v zásadě stejně. Doporučuji Vám, abyste se bránil. Nejprve u uvedeného zaměstnavatel a případně se dále obrátil na inspekci práce. jestliže máte srovnatelný pracovní výkon s pracovníky bez zdravotního postižení, není důvod, abyste byl platově diskriminován.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.