Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neurogenní tetanie

Autor Olšinová
Předmět Neurogenní tetanie
Dotaz

Dobrý den,

dnes jsem Vám psala dotaz ohledně neurogenní tetanie.Z Vaší odpovědi mám dojem,že jste mi asi nerozuměl nebo jste odpovídal na jiný dotaz.Nebo jsem otázku nepoložila srozumitelně.

Chtěla jsem jen vědět zda na tuto diagnózu mám nárok na snížení pracovní schopnosti.Měla bych větší šanci najít práci.

Nezlobte se,že obtěžuji.

Zatím moc děkuji.

S pozdravem Olšinová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olšinová,

myslím, že jsem Vaší původní otázce rozuměl. Snížená pracovní schopnost již neexistuje. Dokonce již není možné přiznat ani statut osoby zdraviotně znevýhodněné. Pokud bude přijata změna zákona o zaměstnanosti, tak by Vám mohl být přiznán PO 1. 1. 2014 STATUT OSOBY ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ, který s sebou nese i určité benefity i pro Vašeho případného zaměstnavatele.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.