Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neshody s posud.lékařem ohledně přivýdělku Pid III.st

Autor Jaromír Goll
Předmět Neshody s posud.lékařem ohledně přivýdělku Pid III.st
Dotaz Dobrý den pane Kráso, jsem PID 3.stupně a byl jsem nyní na přezkumu zdr.stavu s výsledkem: stav nezměněn, je invalidní dle §39 odst.1 a jde o invaliditu 3.st. dle§ 39 ods.2 písm.c) zákona č.155/1995 Sb.pokles o 70%.. Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Jelikož jsem dostal nabídku pracovat jako administrátor skladu internetového obchodu v rozsahu max.10 hodin týdně respektive 2 hod. denně s tím, že náplní práce by bylo : na zavolání přijet na sklad zkontrolovat úplnost a neporušenost dodávky, potvrdit dokumenty, zanést zboží do elekteonického skladu a v odpoledních hodinách to samé provézt vše opačně při expedici. Měl bych hmotnou zodpovědnost za sklad a neprováděl bych manipulacize zbožím. Tato forma práce by mi vyhovovala vzhledem mým zkušenostem jako OSVČ v obchodě před PID i vzhledem k mému zdravotnímu stavu (operace páteře) i k celkem flexibilní pracovní době rozložené na 2x denně po cca 1 hodině. Dotázal jsem se na tuto možnost posudkové lékařky, abych nepřišel o důchod cca 10 800 Kč, jelikož nemohu zaručit bez vyzkoušení zda a jak dlouho bych takto mohl pracovat. Posudkovou lékařkou mi bylo sděleno, že takto pracovat nemohu v žádném případě, že tolerují práci pouze u slepců a paraplegiků a že by mi museli snížit důchod. Ze znění zákona jsem vyrozumněl, že bych mohl pracovat do 30 % úvazku. Je v pořádku, to co mi řekla posudková lékařka? Pokud bych výše zmíněnou práci přesto přijal, mám realnou šanci se dovolat spravedlnosti nebo je riziko, že přijdu o PID 3.st. příliš veliké a nemám jej raději podstupovat? Pročítal jsem Vaše fóra, kde radíte pracovat max. 3 hodiny denně, ale raději bych Vaší odpověď na můj konkrétní případ. Ještě doplňuji, že jsem z Mostu, kde je nejvyšší nezaměstnanost a je problém sehnat práci o čemž jsemse osobně před lety přesvědčil jako ČID, když jsem ji marně sháněl 2 roky, přestože mám maturitu na SPŠ strojní i když značně vousatou. Děkuji předem za Váš názor, případně za radu na koho se dále obrátit. GOLL JAROMÍR 56 LET

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Golle,

pokud budete pracovat 10 hodin týdně, tak není žádný problém. paní doktorka nemá vůbec pravdu. Můžete pracovat na 30 % zbytkového potenciálu, tak jak píšete. Pokud máte informaci od posudkové lékařky písemně, tak mi ji pošlete na adresu v.krasa@nrzp.cz a jí ji předám na MPSV ČR k tomu, aby paní doktorku poučili, že takto nemá jednat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji