Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neschopenka a invalidita 1.st.

Autor K.
Předmět Neschopenka a invalidita 1.st.
Dotaz Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit, jak to bude s neschopenkou v mém případě? V listopadu 2018 jsem podala na OSSZ žádost o invalidní důchod (Bechtěrev). Od 3.1.2019 jsem u praktické lékařky na neschopence s akutními problémy, které mi nyní brání pracovat. V lednu mi byl doručen Posudek o invaliditě ze dne 9.1.2019 s tím, že se jedná o invaliditu 1.stupně, pokles pracovní schopnosti o 40%, den vzniku invalidity 8.10.18 (datum zprávy odborného lékaře, kterou jsem předložila OSSZ). Žádný další dokument jsem zatím neobdržela, čekám. Mám se nyní vzhledem k ID obávat ukončení neschopenky a k jakému termínu? Moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní K.,

pokud jste v pracovní neschopnostiz důvodu, které vedly k invalidizaci, tak lze očekávat, že Vám bude zastavena pracovní neschopnost. Není to však vždy nezbytné, protože u ID I. a II. stupně není omezena doba poskytování nemocenských dávek, jako u ID III. stupně. Takže záleží na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.