Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neplacené volno

Autor Hana
Předmět neplacené volno
Dotaz

Omlouvám se,ale mám ještě jeden dotaz ohledně neplaceného volna.jak je to v případě,když pobírám invalidní důchod 1.stupně a chci si vzít na doléčení 2.měsíce neplaceného volna.Kdo bude za mě platit zdravotní a sosiální pojištění.Už jsem vyčerpala podpurčí dobu a už mám ukončenou neschopenku.Děkuji s pozdravem Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

jako příjemce ID I. stupně jste zdravotně pojištěna, pokud nepracujete. Takže, pokud Vám Váš zaměstnavatel dá neplacené volno, nic se neděje. Horší je to u sociálního pojištění, pokud jej nebudete ony dva měsíce platit, nebudou Vám počítány do odpracované doby pro výpočet starobního důchodu. Jinak byste musela zaplatit minimální důchodové pojištění, jehož výši Vám sdělí na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.