Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

není schopna výdělečné činnosti

Autor anna
Předmět není schopna výdělečné činnosti
Dotaz

Vážený pane Kráso,nechtěla jsem Vás obtěžovat,protože jsem si ve Vašich odpovědích našla mnoho užitečných rad,ale nyní mám problém.Byl mi přiznán invalidní důchod §39 odstv.2 písm. c) není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdrav. stavu poklesla její pracovní schopnost o 70% a nesplňuje podmínky ust.§6 vyhl.č.359/2009sb. Lékařka mi mnoho neřekla,spíše mi řekla ať jsem doma,já se bojím sociální izolace.Zatím jsem nastoupila zpět do práce na původní místo a na původních 6,5 hod. a čekám na zprávu z Prahy a na výměr důchodu.Co mám dělat? Děkuji za odpověď. Moc si Vás vážím a přeji hezký den. Anna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

vzhledem k tomu, že Vám nebyl přiznán statut podle § 6 vyhlášky č. 359/2009 Sb., budete muset pravděpodobně omezit svojí pracovní aktivitu. Já vždy doporučuji, že při PID je možné pracovat asi na třetinu úvazku, aby se občan nevystavoval nebezpečí odebrání PID. Není to však žádná zákonná úprava. Je to jen můj odhad situace.

S pozdravem Václav Krása