Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenské dávky pro 3.stupeň invalidity

Autor Čermák
Předmět nemocenské dávky pro 3.stupeň invalidity
Dotaz Vážený pane Kráso, dovolte mi jeden dotaz. Jsem zaměstnán na plný úvazek a pobírám důchod pro 3.stupeň invalidity. V tomto roce jsem již vyčerpal dobu 70dní, po kterou od ČSSZ mohu pobírat nemocenské dávky. Zajímalo by mne, kdybych znovu byl práce neschopný, jestli mám nárok aspoň na výplatu náhrady mzdy od zaměstnavatele od 4. do 14.dne nemoci. Děkuji Čermák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Čermáku,

těch 70 dní, po kterých může příjemce ID III. stupně pobírat nemocenské dávky, je včetně 10 dnů, které platí zaměstnavatel. Pokud jste bvyčerpal 70 dní nemocenských dávek, tak můžete další dávky čerpat až v příštím roce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji