Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenské dávky

Autor Iveta Škodová
Předmět nemocenské dávky
Dotaz Dobrý večer, prosím potřebovala bych poradit. Mám invalidní důchodi 3. stupně, pracuji na plný úvazek, v současné době jsem v pracovní neschopnosti. Můj pracovní poměr skončí dne 31.12.2018, proto bych se chtěla zeptat, jak to bude po tomto datu s vyplácením nemocenských dávek, když už nebudu zaměstnaná.Děkuji za Vaši odpověď, Škodová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Škodová,

při invaliditě III. stupně je možné pobírat dávky nemocenského pojištění maximálně 70 dní. Domnívám se, že přes tuto hranici Vám nemocenské dávky nebudou vypláceny, a to bez ohledu na to, zda 70 dní uplyne či neuplyne k 31. 12. 2018.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.