Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenskáv invalidním duchodu a zrušení smlouvy

Autor Wywialová
Předmět Nemocenskáv invalidním duchodu a zrušení smlouvy
Dotaz Dobrý den pane Kráso mám prosbu jsem v invalidním duchodu celém pracuji v chráněné dílně ale onemocněla jsem od 19.3 2018.A dnes mi volala paní ze mzdové učtárny že mi poslali ukončení smlouvy prostě mě vyhodili asi že jsem dlouho nemocná jak to bude nadále když to podepíši to mě budou muset ukončit i nemocenskou nebo prosím poradte mi co mám dělat.Chápu že nejsem v nemoci pro ně aktualní jelikož nedostávají za mě penízky takže mě vyhodili.Nikdy jsem neměla problém pracovala jsem v bolestech od nevidím do nevidím a toto nechápu to prosím poradte co mám dělat Děkuji za odpověd Wywialová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wywialová,

pokud pobíráte ID III. stupně tak máte nárok na dávky v nemoci pouze po dobu 70 dní. Tužíž je pravděpodobné, že jste již tyto dávky vyčerpala. To znamená, že výplata dávek v nemoci Vám bude určitě zastavena nebo by měla být.

Zaměstnavatel Vás však nemůže propustit z důvodu nemoci, pokud máte pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Pokud však máte smlouvu na dobu určitou a nyní uplnulo období, do kdy jste smlouvu měla, tak samozřejmě je smlouva k tomuto datu ukončena. Váš pracovní poměr by mohl být také ukončen, pokud máte smlouvu DPČ - dohoda o pracovní činnosti či DPP - dohoda o provedení práce.  


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji