Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská ve zkušební době

Autor dolinková
Předmět nemocenská ve zkušební době
Dotaz Dorý den pane Kráso, Jsem zaměstnanec ve zkušební době.Onemocněla jsem.Zaměstnavatel tvrdī že nemám nárok na nemocenskou protože jsem ve zkuš.době a druhý důvod,mãm ID 3st.Prosím poraďte mi.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dolínková,

pokud máte normální pracovní poměr, kde platíte sociální pojištění, tak Vám nárok na nemocenské dávky vzniká dnem nástupu do zaměstnání, viz. § 10 zákona o nem. pojištění. Dokonce máte nárok i na ochranou dobu 7 dní po skončení pracovního poměru. Jako příjemce ID III. stupně Vám mohou být vypláceny dávky maximálně 70 dní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém  webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.