Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská a výstupní prohlídka

Autor Blanka
Předmět Nemocenská a výstupní prohlídka
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás se žádostí o radu jak mám postupovat v této situaci. Jsem inv.II.st.byla jsem zaměstnána na zkrácený úvazek 15hod.týdně.Někokolikrát za rok jsem z důvodů absence kolegyně pracovala až 40hod.týdně + soboty.Bohužel jsem to fyzicky nezvládla a skončila jsem na PN v listopadu 2016.Jelikož mám předdůchodový věk a nechtěla jsem blokovat své místo perspektivnější osobě,rozhodla jsem se,že podám výpověd.Informovala jsem včera 16.2.2016 o výpovědi svého nadřízeného,že do konce měsíce podám výpověd´§50.Výpověd´jsem ani nestačila napsat natož poslat a dnes mě bylo doručena pozvánka na výstupní prohlídku k firemnímu lékaři. Nevím zda se za této situace mám tuto výstupní prohlídku dostavit,zdá se mě to nelogické,stále jsem na PN. Děkuji předem za čas,který věnujete odpovědí. Blanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blanko,

myslím, že děláte chybu, když sama dáváte výpověď, protože tím se připravujete o peníze. Když je to ze zdravotních důvodů, nebudete moci pobírat podporu v nezaměstnanosti. Doporučuji sdělit firemnímu lékaři, že neodcházíte, že jste v pracovní neschopnosti a tudíž že nepřijdete na výstupní zdravotní prohlídku. Tím, že jste v pracovní neschopnosti, tak Vám jdou alespoň dny jako odpracované do nároku na starobní důchod. Po ukončení pracovní neschopnosti se snažte se zaměstnavatelem dohodnout na jiné práci, která  by Vám vyhovovala.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji