Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská a rizikové těhotenství a mateřská při PID - dodatek

Autor Helena
Předmět Nemocenská a rizikové těhotenství a mateřská při PID - dodatek
Dotaz Děkuji mockrát za odpověď. Ještě by mě zajímalo, zda mohu při nemocenské kvůli rizikovému těhotenství pracovat u zaměstnavetele na dohodu o provedení práce a zda se to bude započítávat jako odpracované měsíce pro výpočet mateřské. Děkuji, Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

buď jste na rizikovém těhotenství a pobíráte dávky v nemoci a nebo jste zaměstnaná, obojí nelze. To byste porušila zákon a musela byste nemocenskou vracet. Nedoporučuji Vám nic takového dělat.

S pozdravem Václav Krása