Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská a přechod na UP. při 1stupni ID.

Autor Jana
Předmět Nemocenská a přechod na UP. při 1stupni ID.
Dotaz

Dobrý den pane Krása.Předem mého dotazu Vám chci poděkovat za neůnavnou práci při pomoci nemocným lidem.Zatím jsem vystačila s odpovědmi,které jste psal ostatním,ale nyní je to pro mne trochu složité.Proto prosím o radu. Pobírám ID.1 stupně a pracovala jsem v chráněné dílně,která pro ukončení činosti dala výpověď všem zaměstnancům.Výpovědní lhůta mi končí 30.11.2012   Problém je v tom ,že jsem před čtrnácti dny byla operována a mám nemocenskou.Mám se jít registrovat na UP. Hned po 30.11. nebo až po ukončení  nemocenského stavu.Za odpověď děkuje Jana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

stačí když se půjdete zaregistrovat na ÚP až po ukončení pracovní neschopnosti. Máte nárok na nemocenské dávky a teprve potom můžete uplatnit nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav ¨Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.