Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská a podpora

Autor Eva
Předmět nemocenská a podpora
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso.Prosím o vysvětlení.Mám ČID a v současné době mám zaměstnání letos jen na sedm měsíců.Pak skončím na ÚP na podpoře.Před těmi sedmi měsíci jsem byla na ÚP šest měsíců.Pokud se stane a půjdu na nemocenskou v době zaměstnání(abych upřesnila)Bude mít doba nemoci vliv na výši podpory a délku podpory v nezaměstnanosti?Práce kterou vykonávám,je fyzicky namáhavá ale neměla jsem na vybranou.ČID pokryje jen tak tak náklady na bydlení a poplatky s tím spojené.Snad je můj dotaz srozumitelný.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

podpora v nezaměstnanosti se vypočítává z příjmů z ekonomické aktivity nikoliv z nemocenských dávek. Problém však vidím v tom, aby Vám bylo z čeho vypočítat podporu v nezaměstnanosti. Je nezbytné mít alespoň tři měsíce nepřerušované pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása